Jak tě můžou masáže postavit na nohy a uzdravit tvé tělo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

,,Přála jsem si chodit ladně jako laňka v lese. Nebylo to ale možné, díky mému zdravotnímu stavu. Moje diagnóza byla stejná, jako má Forest Gump ve filmu. Nemoc kloubů. Když jsem byla malá holčička, doktoři mi řekli, že budu na vozíčku. Život mi změnily masáže. Masáže mě uzdravily. Líbezné dotyky, které jsou nejen příjemné, ale i léčivé,”  povídá třebíčská malířka 5-ti živlů, Zdeňka Horká.

Energie a správný stisk léčí tělo

O tom není pochyb! Protože v našem těle je všechno propojené se vším. Už naše babičky věděly, že se pomocí masáže může tělo uzdravit, ” říká Jan Šel, expert na masáže.

 

Masáže mě naučily milovat své tělo

,,Zažila jsem okouzlující masáž, díky který jsem si uvědomila, že můžu milovat své tělo. Bylo to poprvý, když jsem byla na masáži. Můžu se masírovat kdekoliv mě napadne a s kýmkoliv mě napadne. Dokonce můžu masírovat i sama sebe. Dnes dělám jógu, tai-chi a maluji obrazy do celého světa, i když mi doktoři nedávali šanci k uzdravení,” říká Zdenička, malířka 5-ti živlů.

Bolí vás záda nebo krční páteř?

,,Všichni sedíme u počítače, tak nějak pokřiveně. Namáhaný trapézový sval je také z nesprávného držení těla. To nám může způsobovat mnoho potíží. Migrény a bolesti hlavy nebo nám můžou brnět ruce a nebo se objeví v našem životě i častá únava. Dost lidí za mnou chodí s problémem, že mají zablokovaná záda.” říká Honza, který vyučuje masáže pro širokou veřejnost.

A co s tím, když je nyní všechno zavřený a my si tím pádem nemůžeme jít zaplavat, zacvičit v posilovně nebo si zajít na jógu za naším lektorem?

Přes polovinu lidí na celé planetě bolí záda nebo krční páteř. Často to postihuje ty, kteří pracují u počítače. Veškerý stres a bolest se nám usazuje na zádech a to ví i pan Zdeněk z Třeboně, protože je účetní. Často ho bolela záda a potože není moc sportovní typ, hledal různé jiné varianty, které by mu pomohly. Hodně peněz dal za různé léky, doktory, za zdravotní pomůcky, fyzioterapeuty a ještě k tomu ho to stálo spoustu času. Dokonce přišlo i na tu nejkvalitnější postel s matracemi za 86 000 Kč, ale ani tohle nepomohlo.

Když jsem si všechny investice vynaložené na moje bolavá záda spočítal, vyšlo mě to na 150.000 Kč ročně. Moje manželka mi chtěla pomoct, protože viděla, že jsem hodil za hlavu i můj milovaný koníček, který jsem dělal od malička. Vyřezávání do dřeva. Koupila mi bederní pás, abych vydržel v dílně stát. Ale ani ten mi nepomohl. Pak se dozvěděla od své kamarádky, že by mi pomohly masáže. Já jsem ale takový stydlín a vyslíkat se před cizími lidmi nechci. Hlavně jedna masáž u profi maséra stojí 1. 000 Kč za hodinu. A já bych musel chodit tak 4x do týdne. To by byly 4 000 Kč za měsíc a necelých 50. 000 Kč za rok!

Jednoho dne ale na mě vyskočilo na internetu:

Okamžitě jsem video Relaxační masáže zakoupil a manželka mě začala masírovat doma. Dnes jí obdivuji o to víc, jelikož se mi velice ulevilo a záda mě nebolí. Masíruje mě podle videí a výsledek je jedinečný! Po dvou týdnech masírování jsem zaznamenal změnu. Nyní se masírujeme navzájem a zapojili jsme i děti. Moc nás to baví! Je to skvělý nápad a moc děkuji za tuhle možnost se vyléčit sám!

Zdeněk Růžička z Třeboně